Дома Фудбал Лига на шампиони Симеоне со оваа изјава уште еднаш покажа колку е голем!

Симеоне со оваа изјава уште еднаш покажа колку е голем!

Атлетико синоќа го победи Ростов во ЛШ со голот на Гризман во 94-та минута, а по натпреварот Диего Симеоне покажа големина и призна дека донесол погрешни одлучи за време на мечот.

„Носев погрешни одлуки, но играчите сепак успеаја да го решат овој меч. И покрај победата, јас сум вознемирен поради своите лоши одлуки пред и за време на дуелот“, изјави Симеоне и со ваквата изјава ги привлече симатиите на многу љубители на фудбалот.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


„Знаевме дека Ростов ќе биде тежок противник, тие постигнаа гол во единствениот контранапад. Гризман не погаѓаше во претходните дуели, но сега покажа дека секогаш е дел од нашата успешна напаѓачка приказна. Тој ќе биде среќен бидејќи постигна два гола, а сите ние ќе бидеме среќни поради него, бидејќи повторно постигнува голови“, додаде тренерот на Атлетико.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Родриго на новинарско прашање: Реал не ми дозволува да одговорам

Играчот на Реал Мадрид, Родриго синоќа одигра одличен натпревар против Наполи во Лигата на…