Дома Топ вести Симеоне го носи Дибала во Атлетико

Симеоне го носи Дибала во Атлетико

Шпанските  медиуми пренесуваат дека најголема желба на Атлетико Мадрид во летниот преоден рок е неговиот сонародник Пауло Дибала.

Дибала има договор со Рома до 2025 година, но и клаузула од 13 милиони евра која ќе биде активна ова лето доколку тимот не обезбеди пласман во Лигата на шампиони.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Клаузулата важи само за клубовите надвор од Серија А, а Атлетико е спремен да ја плати и веќе стапил во контакт со Аргентинецот.

„Јорганџиите“ на Дибала му нудат двојно повисока плата, а Симеоне лично го убедувал својот сонародник да му се придружи во Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…