Дома Останати Се презива Нурмагомедов и за него тврдат: Внимавајте, тој е подобра верзија на Кабиб! 🎥

Се презива Нурмагомедов и за него тврдат: Внимавајте, тој е подобра верзија на Кабиб! 🎥

Кабиб Нурмагомедов е апсолутно голем на ММА спортот.

Шампионот на УФЦ во неговата кариера никогаш не беше поразен, и тој буквално ги прегази сите противници во октагонот. Сепак, ние нема да го гледаме Кабиб подолго време и се претпоставува дека Орелот би можел да се повлече со резултат 30-0.

Сепак, Кабиб веќе подготвува наследник на кого ќе ја води кариерата во иднина. Тоа е неговиот братучед Усман Нурмагомедов, за кој се тврди дека е дури и подобар од Кабиб.

Менаџерот Али Абделазиз тврди дека Усман е апсолутен убиец во октагонот.

„Еден човек на кој никој не обрнува внимание, а треба да обрнат е Усман Нурмагомедов – братучедот на Кабиб“, изјави Абдеалзиз за ММА Азија и продолжи:

“Тој има сооднос 10-0 и ги заврши сите. Тој е апсолутен убиец. Тој е специјалист за братучед Мау Таи и е роднина на Кабиб, ако ме разбирате? Ако имате крв од Кабиб, знаете како добро да се борите”, рече славниот менаџер, но не застана со овие зборови.

“Верувајте ми, тоа е подобра верзија на Кабиб. Убиец, вистински убиец. Има сè, техники на удари, граплинг, џиу-џицу, изгледа добро и тоа е комбинација на Кабиб, Џон Џонс и Израел Адесани”, рече Абделазиз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Потврдена борбата на Конор со боксерската легенда!

Мани Пакјао го потврди боксерскиот меч со Конор Мекгрегор откако Ирецот вчера на Твитер об…