Дома Останати Кошарка Се појави фотографија од изгледот на шампионскиот прстен на Лејкерси

Се појави фотографија од изгледот на шампионскиот прстен на Лејкерси

Со освојувањето на титулата во НБА лигата Лејкерси се изедначија со Бостон Селтикс. Двете екипи најсилното кошаркарско натпреварување го освоиле по 17. пати.

Секој кошаркар сонува да го освои НБА прстенот кој е поразличен од шампионскиот пехар, бидејќи останува за цел живот, нешто слично како медалите на Олимписките игри.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Традицијата во НБА лигата е играчите на новиот шампион прстените да ги добијат на првиот натпревар од новата сезона, а оние кои во меѓувреме го промениле клубот истиот ќе го добијат во друга прилика.

Веќе се појави фотографија од прстенот кој има непроценлива вредност. Не во парите, туку во симболиката бидејќи се работи за прстен освоен во чест на легендарниот Коби Брајант.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Американец е ново засилување за МЗТ Скопје

Американскиот кошаркар Џон Гилон (29 год, 183 см.) е најновото засилување за МЗТ Скопје Ае…