Дома Фудбал Останато Се огласи и сопругата на Радомир Антиќ: Животот е среќен за оние кои живеат за да победат (ФОТО)

Се огласи и сопругата на Радомир Антиќ: Животот е среќен за оние кои живеат за да победат (ФОТО)

Сопругата на Радомир Антиќ го испрати последниот поздрав за нејзниот сопруг.

Радомир Антиќ овој свет го напушти вчера на 72 години, а денес од него се прости неговата сопруга Вера.

Таа и Радомир се познаваат уште од школските денови и Вера беше неговата љубов преку целиот живот, кариера, од Белград, Инстанбул, Лутон, Сарагоса, Овиедо, Мадрид, Барселона, Кина“…

„Животот е среќен за оние кои го живеат за да победата“, напиша Вера.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Во месецот кој само што започна ќе се вратат најдобрите првенства во Европа, а помеѓу нив …