Дома Фудбал Се огласи Дембеле: Не заминувам, тука ќе останам уште долго

Се огласи Дембеле: Не заминувам, тука ќе останам уште долго

0

Осман Дембеле минатото лето пристигна во Барселона од Борусија Дортмунд и се очекуваше да биде големо засилување.

Сепак, офанзивниот фудбалер на самиот старт на својата авантура во Каталонија заработи тешка повреда, а по враќањето на терените полека започна да прикажува се подобри настапи.

Во шпанските медиуми неодамна се појавија информации дека Дембеле не е задоволен на „Ноу Камп“ и дека би можел веќе ова лето да го напушти клубот.

Самиот фудбалер сега ги демантираше ваквите гласини.


Следете го Sportski.mk и на


„Не заминувам на крајот на оваа сезона тоа е сигурно. Потпиша договор на пет години, тука ќе останам долго време. Мило ми е поради силната конкуренција и трансферот на Кутињо. Со добри играчи околу себе можете да станете подобри“, изјави Дембеле.

Барселона за Дембеле на „милионерите“ им плати сума од 105 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Видео: Елмас поцрвене, Фенербахче загуби од второлигаш!

Фенербахче загуби со 1:0 на гостувањето кај Умраниеспор во раките на Купот на Турција, а м…