Дома Фудбал Англија Се обиде да го заштити детето: Сон со потегот пред натпреварот ја воодушеви јавноста

Се обиде да го заштити детето: Сон со потегот пред натпреварот ја воодушеви јавноста

Тотенхем во саботата на свој терен ремизираше против Шефилд Јунајтед во рамките на 12. коло во ПЛ.

Лондонскиот клуб успеа да поведе со 1:0 во 58. минута со голот на Сон, но гостинскиот тим во самиот финиш успеа да дојде до реми.

Токму Сон беше во центарот на вниманието пред почетокот на натпреварот кој со својот потег ја воодушеви јавноста.

Во текот на натпреварот паѓаше силен дожд, а тој пред самиот почеток се обиде со рацете да го заштити детето од дождот. Уште еден потег кој покажа дека Сон е човек со големо срце.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Дали Роналдо и Дибала се бакнаа додека го славеа голот? (фото+видео)

Јувентус со головите на Кристиано Роналдо ја победи Парма (2:1) и се зацрсти на првото мес…