Дома Фудбал Франција Се здебелил 20 килограми, па неговиот соиграч мислел дека е обезбедување

Се здебелил 20 килограми, па неговиот соиграч мислел дека е обезбедување


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Интересна приказна ни доаѓа од францускиот фудбал.

Имено, Французинот Жорис Гнањон потпиша за Сент Етјен пред десет ден. Во овој клуб тој пристигна како слободен играч затоа што во тој момент беше без ангажман. Претходно го носеше дресот на шпанска Севиља.

Кога се појавил на трнингот на францускиот клуб многумина биле изненадени од неговиот изглед затоа што прилично се здебелил за само неколку месеци. Медиумите во Франција пишуваат дека се здебелеил дури 20 килограми.

Минатата сезона додека беше член на Севиља Гнањон не играше, па тоа оставило трага и на неговата физичка форма. Еден од соиграчите дури и не го препознал и кога го видел пред стадионот помислил дека човек од обезбедувањето, а не негов соиграч.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…