Дома Фудбал Останато Се е спремно: После Бока, во Мадрид пристигна и Ривер (ВИДЕО)

Се е спремно: После Бока, во Мадрид пристигна и Ривер (ВИДЕО)

Во недела на „Сантијаго Бернабеу“ силите ќе ги одмерат едни од најголемите ривали во светот на спортот Бока Јуниорс и Ривер Плата.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓После хаосот и нередите кои навивачите на Ривер ги направија пред „Монументал“ одлучено беше овој натпревар да се игра надвор од Аргентина. Изборот падна на „Сантијаго Бернабеу“.

Сега во Мадрид после фудбалерите на Бока пристигнаа и делегацијата со фудбалерите на Ривер.

Шпанската полиција овој натпревар го смета за натпревар со најголем ризик и за натпреварот во недела ќе бидат ангажирани 2.500 полицајци.

Пристигнувањето на фудбалерите на Бока можете да го погледнете ТУКА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…