Дома Останати Ракомет СЕХА лигата потврди: Ф4 турнирот ќе се игра во Задар

СЕХА лигата потврди: Ф4 турнирот ќе се игра во Задар

Раководството на СЕХА лигата денес потврди дека завршницата на турнирот ќе се игра од 3. до 5. септември во Задар.

Македонија во четвртфиналето ќе има два претставници, Вардар и Еурофарм Пелистер. Еурофарм Пелистер има двомче со Мешков Брест и тој ќе се игра на 21. и на 29. август, додека Вардар ќе се сретне со ППД Загреб на 26. и 31. август.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Титулата во СЕХА лигата сезонава ја брани Веспрем кој минатата сезона во финалето го победи Вардар со 35:27.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Легендата на хрватскиот ракомет и екс-играч на Металург се врати „дома“

Tимот на Загреб објави дека се засилува со искусниот Златко Хорват. Легендарното крило се …