Дома Фудбал Англија Серхио Агуеро позитивен на коронавирус

Серхио Агуеро позитивен на коронавирус

Напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро даде позитивен тест на Ковид 19, потврдија од клубот.

Последните неколку дена Аргентинецот беше во изолација поради контакт со позитивно лице. Агуеро добил благи симптоми, а денес објави дека е позитивен на коронавирус.

Агуеро оваа сезона имаше неколку повреди и ја пропушти скоро целата сезона, а неодамна ги обнови тренинзите.

32-годишниот напаѓач оваа сезона беше стартер на само три меча, а сега нема да му биде на располагање на Гвардиола уште одреден период.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…