Дома Фудбал Англија Серхио Агуеро на чекор од историја!

Серхио Агуеро на чекор од историја!

0

Aргентинецот е на чекор од соборување голем рекорд.

Иако пред Агуеро има уште многу години фудбал уште сега може да се каже дека е еден од најдобрите фудбалери во историјата на Манчестер Сити, можеби и најдобар.

Веќе со години е убедливо најдобар стрелец на овој тим и еден од најдобрите во Премиер лигата, а сега стана и еден од најдобрите во историјата на „граѓаните“.

Имено, тој со голот против Барнли се изедначи со Ерук Брук на врвот на вечната листа стрелци на Манчестер Сити.

Двајцата постигнаа по 177 погодоци во дресот на „граѓаните“, јасно е дека е само прашање на време кога Серхио Агуеро ќе стане најдобриот стрелец во историјата на овој тим.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Англија

Проверете

Уште една клупа останува празна: Нова оставка и покрај пласман на Мундијалот во Русија

Славољуб Муслин, како што е познато, не е единствениот кој успеа да се пласира на СП во Ру…