Дома Фудбал Италија Серија А ја преполови суспензијата на Мората

Серија А ја преполови суспензијата на Мората

Серија А му ја преполови суспензијата на Алваро Мората за црвенниот картон против Беневенто.

Мората доби црвен картон после последниот судиски свиреж во дуелот со Беневенто. Дисциплинската комисија на Шпанецот му додели два натпревари суспензија.

Јувентус се жалеше на таа одлука, жалбата Серија А ја прифати и Мората ќе може да игра во недела против Џенова.

Иако суспензијата се преполови шпанскиот фудбалер ќе мора да плати парична казна од 8.000 евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Станковиќ: Да беше корнер за Милан судијата сигурно ќе дозволеше да го изведат

Синоќа на Сан Сиро екипите на Милан и Црвена Звезда го одигра реванш натпреварот од 1/16 ф…