Дома Останати Кошарка НБА Серијата на Клиленд заврши против Јута, Хјустон до петта победа во низа 🎥

Серијата на Клиленд заврши против Јута, Хјустон до петта победа во низа 🎥

Екипата на Хјустон стигна до петта победа во низа откако вчера беше совладан Њу Орлеанс во еден од најинтересните натпревари во ноќната програма.

Хјустон успеа да слави 118:108 против тимот кој е најслаб на Западот. Кристијан Вуд и Ерик Гордон постигнаа по 23 поени, додека кај гостите Брендон игнграм уфрли 40 поени.

Продолжи победничката низа на Јута откако вчера на гости славеше кај Кливленд со 108:109. Така беше прекината добрата серија на Кливленд. Мичел беше најрасположен и мечот го заврши со 35 поени, 3 скока и 6 асистенции.

НБА РЕЗУЛТАТИ: Атланта – Шарлот 127:130, Торонто – Вашингтон 102:90, Хјусотон – Њу Орлеанс 118:108, Кливленд – Јута 108:109

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Херојот на Холандија од мечот со Црна Гора е аматер кој работи во здравство и ракометот му е хоби

Европското првенство во ракомет е различно од претходните, најмногу поради коронавирусот и…