Дома Останати Тенис Серена Вилијамс се повлече од Ролан Гарос!

Серена Вилијамс се повлече од Ролан Гарос!

Пред стартот на мечот против Цветана Пиринкова од Бугарија, Серена Вилијамс се повлече од Ролан Гарос.

Организаторите на турнирот соопштија дека Вилијамс се повлекла поради повреда на Ахиловата тетива.

Американката во првото коло од Ролан Гарос ја победи Кристи Ен во два сета со 7:6 и 6:0 меѓутоа очигледно не била во можност да продолжи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Надал се помачи, но победи – на чекор сме од супер пресметката во четвртфиналето на Ролан Гарос

Како и што се очекува Рафаел Надал се пласираше во осминафиналето на Ролан Гарос откако по…