Дома Останати Серена Вилијамс се враќа на Индијан Велс

Серена Вилијамс се враќа на Индијан Велс

Американската тенисерка Серена Вилијамс по породилното отсуство официјално се враќа на мастерс-турнирот во Индијан Велс.

Нејзиниот сопруг Алексис Оханиан се потруди нејзиното враќање да биде со стил, па во Палм Спринг, како станица на Серена по патот кон калифорниската пустина нарача билборди на кои пишува „Најдобрата мајка на светот!“

Серена активно почна да игра пред неколку недели кога настапи на Фед купот.Мастерсот во Индијан Велс почнува на седми март и е прв голем турнир на кој ќе учествува по породувањето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Надал се помачи, но победи – на чекор сме од супер пресметката во четвртфиналето на Ролан Гарос

Како и што се очекува Рафаел Надал се пласираше во осминафиналето на Ролан Гарос откако по…