Дома Фудбал Останато Сензација од Мадрид: Зидан се договорил со Јувентус!

Сензација од Мадрид: Зидан се договорил со Јувентус!

1
zidan ronaldo

Сензационална вест стигнува од Мадрид!

Кога пред неколку недели се појави веста „Роналдо во Јувентус“ скоро и никој да не веруваше, но како што одминуваше времето на сите им стануваше јасно дека работата е сериозна, а вчера трансферот беше и комплетиран.

Трансферот на Роналдо е само уште една потврда дека во денешниот фудбал се е можно.

Мадритскиот медиум „Либертал Дигитал“, ексклузивно пренесе, а потоа го следеа и бројни шпански медиуми дека Зидан постигнал договор со Јувентус!
За што се работи?


Следете го Sportski.mk и на


Зинедин Зидан според информациите на овој медиум е поставен е на местото спортски директор на Фабио Партичи. Во медиумот се повикуваат на извори блиски на семејството Ањели и истакнуваат дека Зидан со работа на новата функција ќе започне за два ипол месеци.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Јунајтед за дебито против Челзи си доби судија по „мерка“ – „сините“ сигурно ќе имаат што да кажат!

Челзи и Манчестер Јунајтед во сабота ќе го одиграат саботното дерби од деветото коло во ан…