Дома Македонски спорт Мак фудбал Ангеловски е рекордер по бројот на натпревари на клупата на репрезентацијата – еве каков е неговиот биланс

Ангеловски е рекордер по бројот на натпревари на клупата на репрезентацијата – еве каков е неговиот биланс

Утре репрезентацијата на Македонија ќе го игра квалификацискиот натпревар против Словенија во рамките од квалификациите за Европското првенство.

Македонија во групата се наоѓа на четвртата позиција со освоени осум бодови. Полска е лидер со 13, Словенија има 11, Австрија 10, Израел со 8 и Летонија со 0 се зад нас на табелата.

Со утрешниот натпревар селекторот Игор Ангеловски по 34-ти пат ќе ја води репрезентацијата и со тоа е рекордер во историјата на нашата најдобра фудбалска селекција.

Во тие 34 натпревари Ангеловски има 14 победи, седум нерешени натпревари и 12 порази со гол-разлика 51-38.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Кадино не се откажува: Со големи промени ќе „брка“ опстанок!

Тимот на Кадино оваа сезона се избори за настап во втората лига, меѓутоа тука на овој тим …