Дома Фудбал Италија Секулов за првпат во првиот тим на Јувентус и тоа за дербито со Интер

Секулов за првпат во првиот тим на Јувентус и тоа за дербито со Интер


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Во Италија утре се игра големото дерби помеѓу Интер и Јувентус, а дел од овој натпревар ќе биде и фудбалерот со македонско потекло кој долго време живее во Италија, Никола Секулов.

Веќе е познато дека за жал Секулов избра да настапува за репрезентацијата на Италија каде што веќе има настапи за младинската селекција.

Секулов во минатото неколку пати имаше прилика да тренира со првиот тим на Јувентус, имаше чест и одблиску да го запознае Кристијано Роналдо со кога тренираше додека Португалецот беше дел од „старата дама“.

Сепак, ова е првпат да биде во конкуренција за настап што секако е доказ за неговиот квалитет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Oфицијално: Гави е „аматер“ и може бесплатно да замине на лето!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ На официјал…