Дома Македонски спорт Мак фудбал Седлоски: Тиквеш е квалитетен тим, ја остваривме целата

Седлоски: Тиквеш е квалитетен тим, ја остваривме целата

Шкупи пред натпреварот со Тиквеш најави дека оди на победа во Кавадарци и тоа го остварија со минимален резултат 0:1. Единствениот гол на натпреварот го постигна Руатубјаје.

По овој натпревар тренерот Гоце Седлоски изрази задоволство.

„Среќни сме што ја остваривме целта. Во Кавадарци дојдовме по триумф и ги освоивме бодовите во еден тежок натпревар. Тиквеш има квалитетен тим“, изјави Седлоски.

Фото: ФК Шкупи

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Реакција на ФК Скопје: Скандалозно судење на Автокоманда!

Вчера Скопје запиша пораз против Шкупи од 1:3 во рамките од ПМФЛ. После натпреварот од Ско…