Дома Македонски спорт Седлоски: Одиме на победа и во Гибралтар!

Седлоски: Одиме на победа и во Гибралтар!

Tимот на Шкупи вчера забележа убедлив триумф над Линколн од 3:0 и се најде на чекор пред пласман во второто квалификациско коло за Лигата на шампионите.

Стратегот Гоце Седлоски секако беше задоволен по мечот.

„Честитки до играчите, знаевме дека ќе играме против квалитетен противник, меѓутоа она што го побарав од моите играчи, тие го исполнија. Создававме шанси иако игравме во голем дел со играч помалку. Сега максимално ќе се спремиме за реваншот тамо. Тие добро се бранеа, но ние ги искористивме грешките кои ги направија. Одиме на победа и во Гибралтар“, изјави Седлоски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Паднал договор: Чурлинов се сели во Барнли!

Новинарот Флоријан Плетенбург кој работи за германскиот „Спорт1“ објави дека постигнат е д…