Дома Фудбал Останато Себаљос скоро и да не забележал разлика помеѓу Реал и Арсенал

Себаљос скоро и да не забележал разлика помеѓу Реал и Арсенал

Дани Себаљос покажува дека Зинедин Зидан можеби требало да му даде шанса во Реал пред да го испрати на позајмица во Арсенал ова лето.

Себаљос во Арсенал игра одлично и на првите четири натпревари запиша две асистенции. За краток период успеа да стане миленик помеѓу навивачите на „топџиите“.

„Многу сум благодарен. Уште од првиот ден се почуствував како да играм во Англија 10 години. Го обожавам градот, Премиер лигата и Арсенал. Едноставно сум многу, многу среќен што сум дел од овој клуб. Едвај и да забележав разлика помеѓу Реал и Арсенал. Навивачите исто така се многу страствени. Прават многу полесно да се прилагодиш“, изјави Себаљос.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Беше на излезна врата, сега е незаменлив: Матиќ во Јунајтед до 2023 година!

Манчестер Јунајтед денес потврди дека Немања Матиќ ставил потпис на нов договор и се обврз…