Дома Фудбал Репрезентации Себаљос вчера го изнеадил Олсон: Станувај и не го глуми Меси!

Себаљос вчера го изнеадил Олсон: Станувај и не го глуми Меси!

Вчера репрезентацијата на Шпанија иако беше фаворитот против Шведска во самиот финиш од натпреварот „Фуријата“ се спаси од пораз.

И тој бод за Шпанија беше доволен да го обезбеди пласманот на Европското првенство.

После натпреварот вниманието на јавноста го привелече Кристофер Олсон.

Овој фудбалер имаше дуел со Дани Себаљос после кој доби жолт картон. При тој дуел Шпанецот му порачал да стане од тревата и да не го глуми Меси.

„Се доближи до мене и ми порача да не го глумам Меси. Не разбирам што сакаше со тоа да ми каже, бев зачуден“, изјави Олсон.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Проблем за Борусија: Останаа без Халанд!

Борусија Дортмунд во недела ќе игра против Падерборн, а во овој натпревар „милионерите“ ќе…