Дома Фудбал Останато Светот му фаќа сеир: Роналдо со сабја во рацете танцуваше околу саудиското знаме

Светот му фаќа сеир: Роналдо со сабја во рацете танцуваше околу саудиското знаме

Кристијано Роналдо беше прв, но набрзо по него во Саудиска Арабија се преселија и голем број познати имиња од европскиот фудбал.

Саудиска Арабија сака преку фудбалот да се претстави во подобар имиџ, па затоа Роналдо и останатите фудбалери добиваат и ангажмани во промотивни спотови.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Пред утрешниот голем саудиски празник, датумот на кој оваа држава стана кралство, објавен е промотивен спот на кој може да се види како Роналдо танцува околу саудиското знаме со сабја во рацете.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Хаос во Гелзенкирхен: Се тепаа албански и српски навивачи! 🎥

Во Гелзенкирхен каде што вечерва треба репрезентацијата на Србија да игра против Англија с…