Дома Фудбал Италија Сари слета во Торино!

Сари слета во Торино!

0

Како што е добро познато Маурицио Сари ќе биде новиот тренер на Јувентус, а тој денес пристигна во Торино.

Маурицио Сари во Торино пристигнува како наследник на Масимилијано Алегри кој после сезоната во која немаше упсех во Лигата на шампионите беше отпушен.

Сари пак во Торино доаѓа после една солидна сезона со Челзи во која ја освои Лигата на Европа и заврши како третопласиран во англиската Премиер лига.

Во Торино очекуваат Сари со својот напаѓачки стил на игра да придонесе за освежување, дали ќе оправда очекувањата ќе видиме во сезоната која следи.

Претставувањето на Сари е закажано за утре.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Затоа Манчестер Јунајтед плати 50 милиони евра: Фантастичен спринт и старт на Ван Бисака (ВИДЕО)

Арон Ван Бисака ова лето пристигна во Манчестер Јунајтед од Кристал Палас и уште во припре…