Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Сантош: Која селекција може да биде сигурна дека ќе ја победи Германија?

Сантош: Која селекција може да биде сигурна дека ќе ја победи Германија?

Португалскиот селектор Фернандо Сантош беше разочаран откако неговата селекција беше поразен од Германија со 4:2.

Во Минхен беше одигра добар натпревар. Португалија поведе со голот на Роналдо, потоа следуваа два автогола на Португалците за пресврт, на крајот Германците и победија.

„Нешто тргна по зло. Колективно лошо се браневме. Испаѓавме и тоа ни создаваше многу проблеми. Германија е една од најдобрите репрезентации во светот. Која селекција може да игра против Германија со мислење дека сигурно ќе победи? Јас мислев дека можеме, но не успеавме. Заслужно славеа“, изјави Сантош.

Португалија натпреварот на одлука ќе го игра против Франција во 3. коло од групната фаза на ЕП.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…