Дома Фудбал Англија Само еден играч на Манчестер Јунајтед може да игра во Сити

Само еден играч на Манчестер Јунајтед може да игра во Сити

Англиските медиуми пренесуваат дека Пеп Гвардиола наводно во приватен разговор рекол дека само еден играч на Манчестер Јунајтед може да игра во неговиот тим.

Станува збор за Маркус Рашфорд, кој според Гвардиола е единствен од актуелниот тим на Јунајтед кој може да игра во Манчестер Сити.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Според Гвардиола останатите играчи на „црвените ѓаволи“ не се доволно добри за актуелниот англиски шампион.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Зидан: Јамал е уникатен фудбалер, би го довел во Реал Мадрид

Зинедин Зидан го коментираше настапот на Ламин Јамал на ЕП, кој со 16 години ги собори сит…