Дома Фудбал Репрезентации САД после 34 години беше поразен од соседот (видео)

САД после 34 години беше поразен од соседот (видео)

0

Фудбалската селекција на Канада пред своите гледачи забележа голема победа во соседското дерби со Соединетите американски држави со 2:0.

Канаѓаните на триумф против САД се немаа израдувано цели 34 години. Последен пат, Канада во дуел со САД славела во 1985 година, притоа 12 години и 436 минути игра немаа ни дадено гол против соседот.

Алфонсо Дејвис и Лукас Кавалини се фудбалерите кои со свои голови во второто полувреме ѝ донесоа победа на Канада против соседот САД.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Поранешниот спортски директор на Милан открива детали: Управата му кажуваше на Гатузо кој да игра

Џенаро Гатузо во ноември 2017 година го превзема Милан, а си замина во мај 2019 откако не …