Дома Фудбал Италија Рушењето на Јувентус им е во крвта: Чоло го слави голот на Чолито!

Рушењето на Јувентус им е во крвта: Чоло го слави голот на Чолито!

Одличен викенд за семејството Симеоне. Прво помладиот, Џовано го сруши Јувентус со два гола за својата џенова, а потоа Диего со Атлетико оствари важна победа против Осасуна.


Роналдо плаче за гол, ќе слави ли Србија? - 13 ден ↓↓↓Давањето голови против Јувентус им е во крвта на семејството Симеоне, па „Чоло“ со слика на Инстаграм го прослави успехот на својот син и потсети на неговиот гол против „старата дама“ во 2000 година.

EMOCIONANTE

A photo posted by Diego Pablo Simeone (@simeone) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ракитиќ го „пецна“ Лукаку: Треба да ти платиме одмор во Сплит🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватска вчера с…