Дома Фудбал Останато Руни: Кејн е затвореник на Тотенхем, тешко дека ќе замине

Руни: Кејн е затвореник на Тотенхем, тешко дека ќе замине

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни даде свое мислење за трансфер сагата со Хари Кејн кој се поврзува со Баерн Минхен и Манчестер Јунајтед.

Договорот на Кејн со Тотенхем има важност од уште една година. Баерн изгледа како да е најконкретен и веќе испратија две понуди беа одбиени, последната беше вредна 70 милиони евра.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Свој коментар сега даде и Руни.

„За Кејн би било идеално да се пресели во Манчстер Јунајтед. Сепак, мене ми изгледа како да е затвореник на Тотенхем, тешко дека ќе замине“, изјави Руни.

Со Кејн во своите редови, за Јунајтед драстично би се зголемиле шансите за победи и трофеи.

„Ако Јунајтед го имае Кејн, нивните шанси за титулата драстично ќе се зголемат. Останува да видиме дали тоа ќе се случи“, смета екс-напаѓачот на „црвените ѓаволи“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…