Дома Фудбал Останато Румениге: Душата на Барса е растргната

Румениге: Душата на Барса е растргната

Легендарниот германски фудбалер Карл-Хајнц Румениге ги коментираше проблемите во Барселона.

Барселона има финансиски проблеми и ова лето остана без неколку важни фудбалери, како и легендата на клубот Лео Меси.

Румениге верува дека со заминувањето на Меси, душата на Барса е растргната и дека тоа веќе не е тој стар клуб.

„Ако ја погледнете тактиката на Барселона, јасно ќе забележите дека без Меси нивната душа е растргната. Се соочуваат со тешки времиња, но мораа да го пуштат. Ла Лига си постигна автогол поради Меси“, кажа Румениге.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тренерот на Брентфорд за поразот од Челзи: Со ваква ќе игра ќе победевме на 9 од 10 натпревари

Челзи вчера во 8. коло од Премиер лигата го победи Брентфорд на гости со 1:0 со голот на Б…