Дома Фудбал Италија „Руиз се губи на теренот, Елмас е подобар од него“

„Руиз се губи на теренот, Елмас е подобар од него“

Наполи сезонава игра променливо и клубот е далеку од врвот, се наоѓа на шестата бода со заостанување од девет бода зад лидерот Милан.

Добар дел од играчите на Наполи немаат констатна форма, а еден од оние кои најмногу разочара сезонава е Фабијан Руиз. Сега познатиот наполитански коментатор Пепе Јаникели го спореди Руиз со Елиф Елмас и порача дека македонскиот фудбалер во овој момент е подобар од Руиз.

„Во овие натпревар Елмас е подобар о Руиз, тоа е сериозен проблем. Шпанецот се губи на теренот и не знае да се врати. Не знам дали тренерот е виновен, но ако сакаме Наполи да игра подобро нешто тука мора да се промени“, изјави Елмас.

Елмас во последно време од Гатузо добива шанса само од клупата за резерви и поради тоа се шпекулира дека би можел да го напушти Наполи и да оди некаде на позајмица. Последен клуб со кој се поврзуваше беше Парма.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Гонзало Игуаин ги изненади сите со новиот изглед

Поранешниот аргентински репрезентативец Гонзало Игуаин се појави на тренинг во Интер Мајам…