Дома Фудбал Англија Рубен Дијаз најдобар фудбалер во Премиер лигата за сезоната 2020/2021

Рубен Дијаз најдобар фудбалер во Премиер лигата за сезоната 2020/2021

Дефанзивецот на Манчестер Сити Рубен Дијаз е прогласен за најдобар фудбалер во Премиер лигата за изминатата сезона 2020/2021.

Португалецот во изборот заврши пред својот соиграч од „Етихад“, Кевин Де Брујн и голгетерот на Тотенхем, Хари Кејн. Дијаз одигра одлична дебитантска сезона во најсилната англиска лига по трансферот од Бенфика за 61 милиони фунти.

Дијаз и Стоунс беа фантастичен тандем во одбранбената линија на Сити и вистински стол бо одбраната.

Ќе потсетиме, Дијаз минатиот месец ја освои и наградата за најдобар фудбалер во Премиерл игата од Асоцијацијата на фудбалски новинари во Англија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

18-годишно момче направи сензација во Токио🎥

18-годишниот Тунижанец Ахмед Хафнауи ја креираше една од најголемите пливачки сензации во …