Дома Фудбал Останато Рохо тргна да ги тепа играчите на Атлетико со ПП апарат 🎥

Рохо тргна да ги тепа играчите на Атлетико со ПП апарат 🎥

Фудбалерите на Бока Јуниорс беа елиминирани во осминафиналето од Копа Либертадорес од Атлетико Минеиро.

Во двомечот помеѓу Бока и Атлетико немаше голови, а патникот во четвртфиналето го добивме после изведувањето на пенали.

Бразилскиот клуб имаше повеќе среќа иако Хулк го промаши првоот пенал. После погодениот пенал на Рохо за играчите на Бока следуваше црна серија. Промашија Виља, Ролон и Изкуиердоз.

После натпреварот настана вистински хаос, играчите на двата тима влегоа во физичка пресметка, а во центарот на вниманието се најде Рохо кој во еден момент зема противпожарен апарат и тргна кон играчите на Атлетико.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…