Дома Топ вести Роналдо сака да се пресели во ПСЖ

Роналдо сака да се пресели во ПСЖ

Познатиот новинар Фабио Сантини откри „бомбастична“ вест за Кристиано Роналдо, која може да предизвика „земјотрес“ во европскиот фудбал.

Имено, Роналдо му соопштил на својот менаџер Жорге Мендеш дека сака кариерата да ја продолжи во Пари Сент Жермен.

Веќе неколку месеци се шпекулира дека Роналдо ја игра последната сезона во Јувентус, а негова најголема желба е преселба во ПСЖ.

„Роналдо му кажал на својот менаџер дека сака кариерата да ја продолжи во ПСЖ. Ќе видиме што ќе се случи на лето. Многу веројатно дека ова е негова последна сезона во Јувентус“, изјави Сантини.

ПСЖ сака да донесе една голема ѕвезда на лето, а не е тајна дека прбата желба е Лео Меси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Алаба не е задоволен од понудата на Реал, преговара со други клубови

Играчот на Баерн Минхен, Давид Алаба се уште не одлучил во кој клуб ќе ја продолжи кариера…