Дома Фудбал Англија Роналдо откри против кој дефанзивец му било најтешко да игра!

Роналдо откри против кој дефанзивец му било најтешко да игра!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Кристиано Роналдо е еден од најдобрите фудбалери на денешницата пред кого треперат противничките играчи. Сепак, постијат дефанзивци против кои и Португалецот не би сакал да игра.

Роналдо во своето опширно интервју за „Coach Magazin“ откри против кој дефанзивец му било најтешко да игра во кариерата.

„Сите овие години имав големи битки со Ешли Кол. Тој не ти дозволува да здивнеш ни секунда. Премногу е упорен, брз и силен во дуел кога беше во зенитот на својата кариера. Знав дека кога играм против него нема да биде лесен меч“, порача Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Познато кога Реал ќе го официјализира трансферот на Белингам

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Играчот за в…