Дома Фудбал Останато Роналдо на спектаклот на денот на вљубените ќе „брка“ голем јубилеј

Роналдо на спектаклот на денот на вљубените ќе „брка“ голем јубилеј

0
ronaldo

Кристиано Роналдо во утрешниот натпревар во Лиганта на шампионите против Пари Сен Жермен ќе брка нов голем јубилеј во дресот на „кралевите“.

Имено, Кристиано Роналдо до овој момент во дресот на Реал Мадрид постигна 99 погодоци во најелитното натпреварување во Европа, па против ПСЖ ќе брка „стотка“.

Ѕвездата на „кралевите“ во Лигата на шампионите вкупно постигна 114 погодоци, но 15 од нив ги постигна во времето кога го носеше дресот на Манчестер Јунајтед.

Португалецот до овој момент за Реал Мадрид одигра 94 натпревари. Роналдо оваа сезона во Лигата на шампионите е стрелец на шест погодоци.


Следете го Sportski.mk и на


Натпреварот помеѓу Реал Мадрид и ПСЖ се игра утре со почеток во 20:45 часот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Испишана историја во Африка: Мадагаскар ќе игра на Африканскиот куп на Нации!

Фудбалерите на Мадагаскар денес испишаа убава страница во својата фудбалска историја. Оваа…