Дома Топ вести Роналдо конечно ја откри вистината: Не е проблем во парите, туку…

Роналдо конечно ја откри вистината: Не е проблем во парите, туку…

0

Веќе неколку дена Кристиано Роналдо е главна тема во шпанските медиуми кои тврдат дека Портуаглецот е разочаран и сака да го напушти Реал Мадрид.

Роналдо е веќе уморен од ветувањата кои му ги дава, а не ги исполнува претседателот Флорентино Перез, па сериозно размислува да го напушти „Сантиаго Бернабеу“.

Според зборовите на Кристиано Роналдо проблемот не е во парите, како што пишуваат шпанските медиуми.

„Постојано ми викаат ’утре, утре’. Не станува збор за пари, туку за статус“, им рекол Роналдо на своите пријатели.


Следете го Sportski.mk и на


Според медиумите Роналдо годишно добива 21 милион евра од Реал Мадрид, а Меси во Барселона заработува двојно повеќе. Нејмар исто така има поголема плата и заработува 35 милиони по сезона во ПСЖ.

Португалецот смета дека финансиската разлика со другите две ѕвезди е премногу голема и не одговара на неговата класа, па поради тоа е лут на раководството на клубот, особено на претседателот Флорентино Перез.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Видео: Елмас поцрвене, Фенербахче загуби од второлигаш!

Фенербахче загуби со 1:0 на гостувањето кај Умраниеспор во раките на Купот на Турција, а м…