Дома Фудбал Англија Роналдо испрати порака по голот против Евертон

Роналдо испрати порака по голот против Евертон


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Вчера против Евертон Кристијано Роналдо го постигна 700. гол во клупската кариера, кој му беше прв во оваа сезона.

Очигледно беше задоволството на Роналдо после постигнатиот гол за својата екипа со која го прекина пестот и сигурно многу му олесна.

После натпреварот Роналдо се огласи на социјалните мрежи и порача дека тимот оди во вистинска насока.

„Одлична победа момци! Уште еден чекор во вистинската насока“, гласи пораката на Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Преговорите меѓу Маунт и Челзи во ќорсокак

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Преговорите помеѓу Ч…