Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Роналдо го предводи најлошиот тим на Светското првенство

Роналдо го предводи најлошиот тим на Светското првенство


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Кристијано Роналдо постигна еден гол во досегашните три натпревари за Португалија на Светското првенство и не покажа премногу.

Единствениот гол Роналдо го постигна во првиот натпревар против Гана од пенал. Таквиот слаб учинок на Роналдо го смести во најлошиот тим од групната фаза. Најмногу фудбалери во најлошиот тим има од домаќинот Катар (тројца), двајца се од Костарика и Канада.

На социјалните мрежи може да се прочитаат коментари од навивачи кои го бараат Рафаел Леао во првиот состав на местото на Роналдо. Леао има одлична сезона во Милан, но тешко дека Фернандо Сантош ќе има храброст да ја остави најголемата ѕвезда на клупата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

На Островот се најавува: Катарци го купуваат Јунајтед, Тен Хаг добива огромен буџет!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Манчестер Јунајтед е…