Дома Фудбал Останато Романската легенда: Седев со македонски навивачо и уживав во секој момент!

Романската легенда: Седев со македонски навивачо и уживав во секој момент!

Романската легенда Дан Петреску во сво својата кариера беше дел од една од најсилните романски генерации во 90-тите години, сега тој зборуваше за македонските навивачи кои во претходните денови беа главна атракција во Букурешт.

Македонија двата дуели со Австрија и Украина ги играше во Букурешт, а таму македонските навивачи направија вистинско шоу низ улиците. Се слушаа навивачки и македонски песни од локалите, се играше, пееше и се помина без инциденти.

Дан Петреску е воодушевен од навивачите.

„Навистина беше преркасно, возбудливо. Седев опкружен со македонски навивачи, атмосферата коај ја направија беше фантастична. Уживав во секој момент, не престануваа да пеат“, изјави Петреску.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…