Дома Фудбал Италија Романо тврди: Милан има фаворит за наследник на Пиоли

Романо тврди: Милан има фаворит за наследник на Пиоли

Како што стојат работите, Стефано Пиоли нема да го гледаме на клупата на Милан следната сезона, а во јавноста веќе се најавува и кој би можел да биде негов наследник.

Италијанскиот новинар Фабрицио Романо сега објави како опција за наследник на Пиоли на клупата на „росонерите“ е актуелниот тренер на Реал Бетис, Мануел Пелегрини.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Покрај Пелегрини се споменуваат уште неколку домашни стратези. Пиоли на клупата на Милан е од 2019 година и го водеше тимот на вкупно 235 натпревари.

Најголемиот успех Пиоли го направи во 2022 година кога на овој тим му го донесе Скудетото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Гвардиола ќе заплачеше на прашањето за Клоп 🎥

Во викендот кој е зад нас Манчестер Сити во последното коло од Премиер лигата дојде до нов…