Дома Фудбал Родригез: Зошто не играм? И јас би сакал да знам

Родригез: Зошто не играм? И јас би сакал да знам

Хамес Родригез оваа сезона не се наигра во Реал Мадрид. Колумбиецот не е во плановите на Зидан, па и него го интересира зошто е тоа така.

После враќањето од Баерн Хамес првите минути во дресот на Реал ги доби во минатото коло кога стартуваше против Реал Сосиедад.

„Зошто не играм? Тоа е добро прашање и јас би сакал да го знам одговорот“, изјави Хамес во разговор со медиумите, па додаде:

„Тешко е кога тренерот не ви дава минутажа, многу тешко. Не е лесно да покажете што можете во малку време, оние кои се занимаваат со фудбал ќе разберат“, изјави Колумбиецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Шок за Милан: Росонерите останаа без двајца клучни играчи!

Големи и неочеувани проблеми за Милан во текот на ноќта. Росонерите за гостувањето против …