Дома Македонски спорт Мак фудбал Ристовски: Ќе дадам се од себе за Бохемијанс!

Ристовски: Ќе дадам се од себе за Бохемијанс!

Македонскиот репрезентативец Милан Ристовски ја почна авантурата во новиот клуб Бохемијанс Прага, по трансферот од Спартак Трнава.

Првите впечатоци на Ристовски за новиот клуб се генерално позитивни и истакна дека ќе направи се за да му помогне на клубот да ги реализира своите цели.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Носам позитивни впечатоци од првите тренинзи. Се што слушнав за клубот е позитивно, подготвен сум во целост за предизвикот и ќе дадам се од себе да му помогнам на Бохемјас. Бројот 77 го избрав затоа што со тој број играв во Нитра и ми носеше среќа“, изјави Ристовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Вардар потпиша со играч кој пред еден месец беше претставен во Брера

Напаѓачот Џибрил Дианеси иако пред 20-тина дена беше претставен како нов играч на Брера, с…