Дома Фудбал Лига на шампиони Ристовски: Имаме обезбедено учество во Европа, но сакаме место во ЛШ

Ристовски: Имаме обезбедено учество во Европа, но сакаме место во ЛШ

Стефан Ристовски и Аријан Адеми со Динамо Загреб обезбедија сигурна Европа со пласманот во плеј-офот за Лигата на шампионите.

Дианмо по вторпат го победи Лудорец, а Ристовски беше асистент за првиот гол.

„Имаме сигурно учество во Европа, но сакаме пласман во ЛШ се надевам дека ќе го оствариме. Им честитам на соиграчите. Во сабот на чека нов тежок меч. Бодо Глимт? Ќе го анализираме, но прво е мечот со Хајдук. На полувремето јас бев заменет поради жолтиот картон“, изјави Ристовски.

Европа за Динамо е обезбедена затоа што со елиминација во плеј-офот би продолжиле во групната фаза од Лига Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…