Дома Македонски спорт Мак фудбал Ристе Јанков не дозволи да го видиме еден од најсмешните автоголови во ПМФЛ 🎥

Ристе Јанков не дозволи да го видиме еден од најсмешните автоголови во ПМФЛ 🎥

Струга Трим Лум и Работнички денес во натпреварот кој беше битка за излезе во Европа ремизираа 1:1, со тоа Македонија Ѓорче Петров направи предност на третата позиција.

Покрај двата гола во Струга интересен беше моментот кога голманот Ристе Јанков спасуваше неговиот соиграч Христијан Грозданоски да не си го постигне еден од најсмешните автоголови во првата македонска фудбалска лига.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Aрдиан Беќири за поцврста одбрана на Ренова

Oд денес нов играч на Ренова е Ардиан Беќири (20). 20-годишниот дефанзивец во Ренова прист…