Дома Фудбал Останато Ривалдо: ПСЖ нема да губи пари само за тоа што Нејмар сака во Барселона

Ривалдо: ПСЖ нема да губи пари само за тоа што Нејмар сака во Барселона

Легендарниот бразилски фудбалер смета дека навивачите на Барселона не би имале причина да му бидат лути на Нејмар во случај да направи трансфер во Реал Мадрид.

„Јас не би гледал како на предавство ако потпише за Реал. Тој направи трансфер од Барселона во ПСЖ, не директно од Барселона во Реал. Тоа за мене не е предавство. ПСЖ нема да прифати послаба понуда само затоа што Нејмар сака во Барселона, нема да си дозволат поради тоа да губат пари“.

„Кога мене би ме прашале, јас повеќе би сакал да потпише за Барселона и сигурен сум дека и тој сака да се врати таму каде што беше најсреќен“, порача Ривалдо.

Ривалдо потоа додаде дека Нејмар добро би се снашол и во Реал.

„И во Мадрид би можел да ја пронајде својата игра. Она што е јасно е дека го посакуваат и Реал и Барса, ќе видиме како се ќе се заврши“, заклучи легендарниот бразилски фудбалер.

Нејмар во Барселона играше од 2013 до 2017 година, а потоа премина во ПСЖ за 222 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Добил отказ затоа што – ја затруднел ќерката на претседателот!

Неверојатна приказна ни доаѓа од Словенија. Нигерски фудбалер кој не сакаше да го открие и…