bwin

Обложувалница bwin

  • Обложувалница со најдобар дизајн на веб страната
  • Понудата е сеопфатна
  • Обезбедува конкурентни коефициенти

Bwin порано беше познат како Betandwin и управувани од страна на австриска компанија. Сепак во 2000 година се појавија на берза, а потоа се споија со PartyGaming. Во почетоко на 2016 година беа купени од страна на GVC Holdings, меѓутоа го задржаа споствениот бренд. Тие се популарен обложувалница со голема поддршка од страна на корисниците и имаат препознатлив изглед, кој најверојатно веќе сте го виделе.

Корисничка поддршка
Како што би се очекувало имаат одлична корисничка поддршка. Во големата база на одговори и прашања ќе најдете најголем дел од поставуваните прашата, голем дел опишани до најситни детали. Доколку имате потреба да ги контактирате, може да го направите истото преку емаил или на +350 20077761 од Понеделник до Петок 10:00 – 22:00, Сабота и недела 10:00 – 22:00 (GMT + 1 ). Користат Verisign енкрипција и се членови на EGBA, ESSA и eCogra.

Опции за плаќање, депозит и исплата
Bwin, нудат многу можности за уплата и исплата. Можете да ги проверите сите методи на плаќање како и нивните предности и недостатоци.

Уплата можете да направите преку: Банкарски трансфер, EntroPay, Giropay, iDeal, Maestro, Mastercard Visa, Paypal, Neteller, paysafecard, POLi и Skrill
Исплата можете да ја напрватие преку: Банкарски трансфер, Clicky, Money Transfer, Neteller,  Visa, Visa Electron, Master, Skrill и Paypal

Обем на обложување, мобилно обложување, обложување во живо,
Bwin нуди околу 30.000 облози секојдневно и покриваат повеќе од 90 спортови. Коефициентите им се просечни и ретко можете да најдете голема разлика споредувајќи ги со други обложувалници.
За некои спортови, како на пример фудбал нудат одлични коефициенти, со маргина на заработка од 6%, меѓутоа вкупното ниво на маргина на заработка е во ранг на најниските понуди. Постои лимит за максимална добивка на тикет од 10.000 ЕУР, односно 100.000 ЕУР неделно. Одлична е понудата на фудбалски натпревари каде имате просечно по 50 понуди за еден натпревар.
Постојат новости и промоции во обложувањата, како на пример можност за враќање на парите назад и гратис обложување.
Безбедноста и одговорностите се на највисоко ниво.
Нејзината апликација е исто така неверојатно популарна со прекрасно лајф-стримови и одлична прегледност.

Вебстраната нуди одлична и интуитивна навигација и нема да имате никаков проблем при користење на истата.

Бонус
Постои можност да добиете бонус на прв депозит од 10 ЕУР. Потребно е да се регистрирате и во рок од 30 дена да направите уплата од најмалку 10 ЕУР и ќе добиете 10 ЕУР бонус. За да го повлечете бонусот, потребно е да го изиграте депозитот пет пати.
Често Bwin прави различни промоции, како на пример зголемени коефициенти на одредени настани, промоција на одреден играч да постигне гол, можност за поврат на уплатени средства, бонус на тенис, осигурување итн. Во целина нудат голем избор на бонуси.

Обложување во живо
Bwin се прилично посветени на обезбедување на висок квалитет на обложување во живо. Обложување во живо е една од карактеристиките на веб страната. Понудата е одлична, постои можност за преглед на статистиката во сакан период на пример последните 15 или 10 минути. Околу 50 понуди се достапни за секој натпревар во живо, и ретко што може да ви недостасува.
Имате можност за различно подесување на екранот и она што го гледате, се е направено да биди максимално подесиво на различните барања на корисникот.

Нудат стриминг во живо за голем број на настани. А посебно е корисна можноста за стрим на цел екран на вашиот мобилен телефон или таблет.
Статистиката што ја нудат е врвна и е една од водечките во индустријата.

Веб страна, мобилна апликација и мобилна верзија на веб страната
Како што претходно кажавме, bwin нуди стриминг на натпревари на цел екран на мобилните уреди. Имате целосна контрола во секое време на вашите облози каде и да сте. Добивате и известувања за секоја промена на резултат на натпреварите во вашите облози преку мобилната апликација. Истата леснотија и пријатност на користење ќе ја пронајдете како и на вебстраната, така и мобилната верзија и мобилната апликација.

Заштита на играчите
Bwin нуди најсигурна и најиновативна платформа за играње во светот. Благодарение на нивната поштена и одговорна понуда, секој корисник може да игра во склад со своите финансиски средства и притоа да смета на најдобра можна услуга. Bwin се обврзува на интегритет, почит и доверба и секогаш даваат се од себе за да се спречат проблемите поврзани со играњето. Тие имаат многу развиени мерки кои осигуруваат одговорно, сигурно и доверливо место за онлајн играње.

Bwin ги задоволува најстригите стандарди во оваа индустрија, со сигурносен систем на пет нивоа. Поради тоа ќе бидете навремено предупредуваме за невообичаено високи влогови и добивки, притоа спречува криминални активности и манипулации во рана фаза.

Bwin не дозволува играње на малолетни чица (помлади од 18) и затоа секогаш бараат доказ за возраста во текот на постапката за регистрација. Исто така имаат и автоматски процес на идентификација веднаш после регистрацијата, поради што може да ви биде потребна копија од документ за идентификација при уплата или исплата.

Заклучок за bwin
Веб страната е со одличен квалитет и уживање е да ја користите што ги препорачува bwin како една од подобрите обложувалници. Обратено е големо внимание на најситните детали и финеси и се ви е направено достапно со еден клик. Обложувалницата е одлично менаџирана и водена нуди квалитетни коефициенти и бонуси и генерално е во врвот на понудата.

Коментарите се заклучени