Дома Betfair

Betfair

Нашата рецензија го споредува Betfair со сите други и ги покрива сите уникатни понуди кои што Betfair ги овозможува за играчите. Betfair е една од најголемите и најдобрите берзи на игри на среќа во светот.

Сите нови играчи на Betfair можат да подигнат бонус од €20 за влог од €20 кога ќе се приклучат, ова е добра понуда и е 100 процентен бонус.

Целосна рецензија
Нашата рецензија за Betfair опфаќа обем на функции и карактеристики, така што ако има нешто конкретно што ве интересира кликнете на некои од линковите долу и тие ќе ве однесат до информацијата што ја барате.

Предности на Betfair

 • Бонус за обложување од €30
 • Бесплатна Betfair мобилна апликација
 • Облози за победа и непобеда
 • Бесплатен пренос во живо
 • Лиценцирани во Велика Британија и Гибралтар

Информации за лиценца
Betfair е најголемата онлајн берза за обложување и се наоѓа во Гибралтар, што значи дека сите дејствувања се регулирани и лиценцирани од Гибралтарската комисија за обложување врз основа на Законот за обложување од 2005 година. Исто така успеаја да добијат и лиценца за во Велика Британија. Ова значи дека страницата е регулирана од две високо почитувани организации и може да и се верува. Условите за лиценца велат дека Betfair мора да:

 • Се осигури дека малолетниците не можат да ја користат страницата за обложување, се додека не се доволно зрели да сфатат за каков ризик се работи.
 • Биде сигурна дека сите нивни дејствувања се фер и транспарентни спрема сите.
 • Обезбедува помош на секој кој има проблем поврзан со коцкање по користењето на нивната страница.

Рецензија на пазарите
Betfair е едно од попознатите имиња во обложувачкиот свет во Велика Британија, благодарение на телевизиските реклами. Тие се најголемата активна берза за обложување во светот и имаат добра ликвидност низ нивните различни понуди.

Ги нудат следните спортови:

Рагби, Австралиски фудбал, банди, бејзбол, кошарка, куглање, бокс, крикет, велосипедизам, пикадо, флорбол, фудбал, голф, трка со кучиња, ракомет, трки со коњи, хокеј на мраз, МБВ, спорт со мотори, Олимписки спортови, пелота, рагби лига, рагби унија, снукер, тенис, одбојка и зимски спортови. Нудат и обложување за политика или телевизии серии.

И не само што нудат голем број на настани, длабочината во која овие настани навлегуваат е импресивна. Ќе успеете да најдете коефициенти за најпознатите натпревари се до најнебитните, затоа што обемот кој што го покриваат има за цел да опфати се. Само што ќе погледнете во фудбалските листи ќе го видите ова – кога го пишувале, ставиле натпревари од интернационали тимови и од нив има натпревари од Чилеанската лига! Не само што ги имаат основите коефициенти – сите натпревари имаат детален обем, со повеќе различни можности за влог вклучувајќи ги и опциите за победа или непобеда.

Вообичаено, на што понебитен настан се обложување тоа пониска ќе биде ликвидноста. Ова е проблем кој што не влијае врз другите понуди на Betfair и ако ги споредите со нивниот најблизок ривал 1xbet ќе видите дека Betfair се најдобри лидери во сите настани и понуди.

Рецензија на обложувањето во живо
Секцијата за обложување во живо е најдобриот аспект на страната, затоа што ви овозможува се што ви треба за да се обложувате или да продавате облози во живо, сите претставени во целосно интуитивен начин. Едноставно одете на почетната страна и одберете го мечот кој што ви треба, каде што ќе ги пронајдете сите коефициенти кои што се менуваат како што тече натпреварот.

Betfair автоматски ги обновува коефициентите на неколку секунди. Понудите се суспендирани на само неколку моменти одкога се случува некој инцидент кој што ја менува играта. Обложувањето во живо на Betfair е леб и сол за многу онлајн професионални коцкари – оваа е најдобрата платформа за правење пари која што ќе ја најдете во спортската индустрија.

Пренос во живо на Betfair
Betfair е единствена обложувалница која има сеопфатен сервис за пренос во живо достапен за сите корисници, и може да го најдете со кликање на „Пренос во живо“ копчето, на „Спорт“ страницата. Обемот на различни настани кои ги прикажуваат е зачудувачки, од интернационален крикет, огромен број коњски трки до фудбалски натпревари од целиот свет – сето ова може лесно да се најде овде. Сите идни настани се прикажани на десната страна од прозорецот така што никогаш не можете да го пропуштите тоа што го чекате.

Betfair услугата за пренос во живо е бесплатна за сите играчи кои имаат сметка, но за да гледате трки со коњи морате да ставите облози од барем €2 на трката преку берзата. Сите други спортови можат да се гледаат без да се обложувате на нив.

Моментални промоции
Betfair нуди промоции за да привлече повеќе коцкари да ја користат страницата, но бројот на промоции кои што ги нудат е многу помал за разлика од другите онлајн обложувалници. Моментални има две активни промоции на Betfair:

 • €10 гратис влог (сите спортови)
 • Вложи €20 добиј €40 влог на Betfair

Контактирајте го Betfair

 • Име: Betfair
 • Страница: http://betfair.com
 • Е-мајл: [email protected]
 • Корисничка поддршка: 0344 871 0000
 • Телефон: 0044 203 059 8888
 • Адреса: Betfair Helpdesk, Icon One, Lytton Way, Stevenage, Hertfordshire, United Kingdom
 • Поштенски код: SG1 1AG

Заклучок за Betfair
Рецензија со пет ѕвезди за берзата за обложување со пет ѕвезди – не може да биде подобро од ова! Постојат многу причини зошто треба да ја посетите Betfair веднаш – одлични промоции со кодови за бонуси и име во овој бизнис кое што многу се почитува. Како и да е, колку и да бевме дарежливи во рејтингот со ѕвездички, фер е да се каже дека постојат места за подобрување (да, би сакале да ги држиме овие страници на штрек) како на пример тоа што имаат провизии за некои добивки и лоша ликвидност за некои пазари. Ова се само мали недостатоци во инаку одлична околина за обложување.

Вкупна оценка: 5,0 од 5,0

Коментарите се заклучени