Дома Рецензија за Bet365

Рецензија за Bet365

Рецензија за bet365

Bet365 е една од најдобрите онлајн обложувалници и според нашата рецензија имаате одлични понуди, високи коефициенти и одлична корисничка поддршка. Една сметка, огромни бонуси, големи лимити и коефициенти. Bet365 се една од водечките светски онлајн обложувалници со повеќе од шест милиони корисници во 200 различни земји. Групата вработува повеќе од 1.700 луѓе и е 7 најголемата приватна компанија во Велика Британија. Лиценцирани и регулирани се за спортско и финансиско обложување од од страна на Комисијата за обложување во Велика Британија. Нивните игри се лиценцирани и регулирани од страна на Владата на Гибралтар. Обложувалница за секој кој има респект кон себеси.

Сега прифаќаат корисници од Македонија. Корисниците од Македонија можат да се регистрираат, да се обложуваат и да повлекуваат пари во Македонски денари.

Доверба

Ова им е веројатно најсилната страна. Доколку ги споредиме со други обложувалници, повеќето од нив имаат лиценци во сомнителни земји. Оваа обложувалница е лиценцирана во Англија и работи повеќе од 30 години без никаков проблем, и не постои никакво сомнение за нивната веродостојност.
Ви благодариме што ја прочитавте оваа рецензија за bet365, се надеваме дека ги покривме сите информации кои ве интересираат.

Регистрирај се на bet365

Вебстрана

Веб страната на bet365 има верзија за десктоп/лаптоп и таблет /мобилен телефон.bet365 рецензија
Навигација на страницата е лесна и предвидлива, а содржината е добро организирана. Така, можете лесно да се движите помеѓу различни пазари и облози. Веб страната е структурирана за поддршка на целата ширина на вашиот екран, што значи дека може да претставува многу содржини на една страница. Менито на левата страна е по азбучен ред, кој за некои корисници е можеби посоодветен, но за други може да е полигично најпопуларните спортови да се во прв план.

Покриеност

Овозможено е обложување на различни пазари, и можете да најдете се, од пикадо до алпско скијање.
Овозможени се сите начини на обложување, онлајн обложување, телефонско обложување, мобилно обложување и коефициентите се нудат во сите формати: децимали (Европски стил), дробка (стил Велика Британија) и американски.

Понуда

На големите фудбалски лиги, како што е англиската Премиер лига, шпанската Ла Лига и германската Бундbet365 рецензијаеслига, bet365 нуди помеѓу 120 и 160 опции на секој натпревар. Ова ги вклучува, меѓу другите 1X2, двојна шанса, полувреме/крај точен резултат,  вкупен број на голови во натпреварот, хендикеп, прв и последен стрелец, број на корнери, број на жолти и црвени картони, постигнување гол од пенал и многу повеќе.

Ако погледнеме, на пример, уште еден многу популарен спорт како тенис, bet365 нуди обично околу 10-20 пазари пред да почне играта, и 30 до 40 пазари во текот на натпреварот. Во американскиот спорт како NBA, NHL, NFL и MLB се малку послаби. На пример во НБА нудато од 15-20 пазари односно на друго место може да се најде поголема понуда.

Општо земено, ние сметаме дека bet365 нуди одлична селекција на пазари и игри, и иако се послаби во НБА и останатите американски спортови,  им даваме висока оценка бидејќи гледајќи ги сите понуди нема подобра обложувалница.

Повеќекратно обложување на ист настан

Уште една одлична можност е повеќекратното обложување. Како што е добро познато, во повеќето обложувалници не можете да направите повеќекратен облог на еден ист натпревар. Но, овде ја имаме таа предност. На пример, можете да се обложите дека Арсенал ќе победи, и на истиот влог да додадете дека Арсенал вкупно ќе освои повеќе од 2.5 гола, или каква и да било комбинација. Истото важи и за опциите за прогноза на резултати, итн.

Можност за повлекување влог

Можноста за повлекување влог ви нуди поголема контрола врз вашите облози и ви овозможува да ги повлечете пред да заврши настанот. Традиционално, откако ќе го ставите вашиот влог треба да седите со скрстени раце и да го чекате исходот. Сега со копчето за повлекување, имате можност да ги надгледување вашите облози и да ги повлечете кога и да посакате.

Износот кој што ќе ви биде понуден зависи од тоа како функционира селекцијата на вашите облози и може да биде повисока или пониска од почетниот влог. Ова ви дозволува да профитирате доколку вашата селекција функционира добро, или пак да ги намалите потенцијалните загуби доколку мислите дека облогот ќе даде добар резултат.

Со кликање на иконата до копчето за повлекување можете да го овозможите лизгачот за повлекување кој ви овозможува да регулирате износот кој што би сакале делумно да го повлечете. Потенцијалниот доход и влогот кој што останува се прикажани на копчето за повлекување, каде што можете да изберете колкав дел од својот влог би сакале да повлечете и кликнете да го потврдите вашиот избор.
Регистрирај се на bet365

Коефициенти

Коефициентите во големите фудбалски лиги се фантастични. Истото е случај и за сите други спортови, со некои мали исклучоци.

Bet365 користи едноставен систем со само еден паричник, што значи дека ќе го имате истото корисничко име, лозинка и начин на плаќање во спорт, казино, игри, покер и бинго без никаков проблем.

Уплата на средства

Трансакциите се дозволени во следниве валути: Аргентинскиот пезоси (АРС), Австралискиот долар (AUD), Бугарски лев (BGN), Бразилски реал (BRL), Канадски долар (CAD), Кинески јуан(Канада), Чешка круна(CZK), Данска круна (DKK ), Евро (ЕУР), Хонгконгшки долар (HKD), Унгарската форинта (HUF), Исландска круна(ISK), Индиска рупија (INR), Јапонски јен (JPY), Малезиски рингит(MYR), Мексикански пезос (MXN), Новозеландски долар (NZD), Норвешка круна (NOK), Полски злоти(PLN), Романски леи(RON), Шведски круни (SEK) Сингапурски долар (SGD) Јужно афрички ранд (ZAR), Швајцарски франк (CHF) , Тајвански долар (TWD) Тајландски бах (ТЛ), Британска фунта (GBP), Американски долар (USD).

За секоја трансакција која бара размена на валута, се применува среден девизниот курс на Фајненшл Тајмс. Жителите од Индија сега може да се регистрираат, обложат и подигнат средства со користење на Индиска рупија (INR) наместо во американски долари или британски фунти.

Може да се уплатат и повлечат средства со помош на следниве методи: Сите големи кредитни и дебитни картички, Neteller, Skrill (Moneybookers), Paysafecard, Paypal (само Велика Британија, Австрија, Германија, Ирска, Шведска), GiroPay (само Германија), NeoSurf (Кипар ), Euteller (само Финска), Trustly (само Финска, Шведска, Полска), Nordea (само Шведска), Przelewy24 (само Полска), Sporopay (само Словачка), EntroPay, Qiwi (Русија и земјите од поранешниот Советски Сојуз), Sofort (само Австрија, Швајцарија и Германија), Abaqoos (само Унгарија), AstroPay (USD валута само за земјите на Јужна Америка), iDebit, банкарски трансфер, брз банкарски трансфер и банкарски и чек.


Вие сте во можност да го поставите или измените вашиот начин на плаќање во Вашата сметка односно во вашиот профил. Повлекувања на средства ќе бидат обработени на сметката од која се направени уплатите/депозитите.

Дигиталните уплати и исплати со кредитна картичка се моментални и нема трошоци при уплата. Банкарските уплати се бесплатни, и имаат време на процесирање од 3-10 банкарски дена. Сите чековни депозити се бесплатни, исто така, со време на процесирање од 5-28 банкарски дена. Името на сопственикот на картичката мора да биде исто како и името на вашата сметка; Ако ова не е случај, сметката ќе биде суспендирана автоматски.

Исплата на средства

Повлекување на средства се извршува без никаков проблем, Bet365 имаат неверојатно брза исплата. Препорачана дигитална опција на исплата е Skrill (Moneybookers) . Сите повлекувања на средства ќе бидат обработени на сметката од која се направени уплатите/депозитите.
Околу времето на исплата, повлекувањето со користење на Skrill (Moneybookers) се извршува за само два или три часа, додека преку банка и кредитни / дебитни картички повлекувања ќе се изврши за само 1-2 дена.
Регистрирај се на bet365

Корисничка поддршка

Поддршката на корисниците на Bet365 нуди 24/7/365 повеќејазична поддршка . Нудат оптимални начини за поддршка преку разговор во живо, е-пошта, повик на нивен трошок, бесплатен телефон, факс и редовни информирања за новостите. Огромна енергија вложуваат во службата за корисници. Одговараат брзо, ефикасно и пријателски без разлика на прашањето или барањата кои можат да произлезат.

Корисничката поддршка и веб страната е овозможена на повеќе јазици. Англиски, шпански, германски, италијански, дански, норвешки, шведски, кинески, јапонски, бугарски, грчки, полски, португалски, романски, чешки, унгарски, словенечки и холандски јазик.

1. Чат во Живо: 24 часа 7 дена;
2. Е-мајл: support@customerservices365.com;
3. Адреса: Оддел клиенти, Bet365, Hillside, Festival Way, Stoke-on-Trent, Staffs., England, ST1 5SH;
4. Телефон: 00800 115 4406;
5. Факс: +441782 684 792;

Бонус

Сите обложувалници нудат некоја форма на бонус за нови клиенти. Бонусот може да биде од различна природа, но Bet365 имаат долгорочен солиден и едноставен бонус од 100% на вашиот прв депозит/уплата. Ова значи дека ако депонирате 1.000 денари прв пат, bet365 ќе ви додели дополнителни 1.000 денари за играње. Како и со сите други обложувалници и бонуси, бонусот го добивате со одредени обврски за играње и обрт.
Бонусот мора да го изиграте 3 пати со коефициенти поголеми од 1.50 и после тоа можете да правите што сакате, да го повлечете или да продолжите да играте.
Имајте на ум дека азискиот хендикеп, азиски над/под и безбол не влегуваат во условот за располагање со бонусот.
Регистрирај се на bet365

Во живо

Нивната во живо конзола за обложување, во комбинација со нивната одлична live streaming (гледање во жиbet365 рецензијаво) услуга, е најдобра во оваа индустрија, со големо искуство во обложувањето во живо. Имајте на ум дека не постои можност да се гледа стримингот на цел екран – единствено решение е да ја промените резолуцијата на екранот.

Мобилно обложување

Можете мобилно да ги користите услугите на bet365 преку прелистувачот на вашиот телефон со користење на постоечките податоците за вашата сметка. На мобилната верзија го нудат истиот огромен спектар на пазари и настани. Тоа вклучува фантастична понуда во живо, а коефициентите можете да ги видите и без најавување. Услугата е компатибилна со iPhone, iPad и Android.

Заклучок за bet365 обложувалницата

Истражувавме многу за да пронајдеме барем еден мал недостаток кој што би го додале во оваа рецензија за Bet365. Единствената слаба точка која ја пронајдовме е дека понекогаш во неколку кошаркарски пазари има средно-големи маргини.
Предностите во споредба со другите обложувалници се многу. Високи лимити, големи понуди за обложување, високи коефициенти за азиски хендикеп, одлични преноси во живо и конзоли за обложување во живо. Коефициентите за нерешена игра почнуваат од 1.90, вложувањата и повлекувањата се бесплатни, и имаат достапно мобилно обложување.

Bet365 Системот со кодови за бонуси е уште една предност. Без разлика од каде сте, лесно се квалификувате за бонус.
Исто така, се нуди за постојани и нови корисници. Ако сте се обложиле на некој фудбалски натпревар пред да почне и ако натпреварот заврши 0-0 (во 90 минути) им се враќаат влоговите на сите типови кои што изгубиле: точен резултат, полувреме/крај, прв дава гол.
Се на се, што се однесува до bet365, тешко е да се најде нешто негативно во нивната услуга.

Регистрирај се на bet365

Коментарите се заклучени